Zatímco prázdninová úterý patří v Přerově už čtvrtým rokem koncertům na hradbách, čtvrtky budou v červenci a srpnu ve znamení divadelních představení. Na letní scéně pod otevřeným nebem se už po sedmé uskuteční festival Dostaveníčko s divadlem, který opět slibuje skvělou podívanou.

Stejně jako v předchozích ročnících se i letos do Přerova chystají divadelní souboru z celého Česka, které na kamenné scéně mezi hradbami ukáží přerovským divákům své umění. Dramaturgie letošního ročníku je skutečně pestrá. Diváci se mohou těšit na monology, komedie, detektivku, love story, absurdní drama nebo třeba televarieté.

První z představení mohli diváci zhlédnout již v minulém týdnu, kdy přerovská scéna hostila divadelní soubor z Holešova. Další hra je v plánu už na tento týden, kdy se představí kroměřížský spolek, jenž do Přerova přijíždí s vtipnými monology o hledání štěstí. Do konce prázdnin se pak ještě uskuteční dalších osm divadelních večerů.

O ochotnická představení je každoročně velký zájem. Důkazem je i to, že vstupenky na sezení jsou na některá z nich již vyprodány. O dostupnosti lístků na konkrétní inscenaci se můžete informovat v Městském informačním centru, kde probíhá také předprodej. Vstup na letní scénu je od Galerie města Přerova na Horním náměstí.

Podrobný program festivalu Dostaveníčko s divadlem najdete ZDE.

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..