Přerovští bezdomovci již nebudou muset v zimě mrznout pod mostem. Město pro ně za osmdesát tisíc korun koupí dvacet speciálních iglú, v nichž mohou během chladných nocí přespávat. Osmnáct přístřešků bude určeno pro jednotlivce, dva pro páry.

Iglú má podobu malého tunelu z polyetylenové pěny a hliníkové folie, který je nehořlavý a skládací. Obydlí se vyhřívá lidským teplem a teplota uvnitř je až o 18 stupňů vyšší než venku. Přístřešek se vždy po zimě vydezinfikuje, složí a uskladní na další sezónu. Bezdomovci budou mít iglú totiž pouze ve výpůjčce. „V částce na zakoupení přístřešků je zahrnut i nákup stroje na čištění a dezinfekčních prostředků,“ doplnila vedoucí odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová. Iglú budou rozesety v různých okrajových částech Přerova. Jejich místa budou znát sociální pracovníci a strážníci městské police. Přerované se tak nemusí bát, že by vzniklo problémové „stanové městečko“.

Zástupci Přerova letos zjistili, že ve městě je aktuálně žije 26 lidí bez domova. „Jsou to většinou lidé, kteří nejsou schopni dodržovat jakýkoliv ubytovací řád – my se ale chceme o ně postarat alespoň tak, aby přežili mrazivé noci,“ náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

Zdroj fotky: Projekt iglou.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..