„Tříkolka v zahradě pro Jacquesa Brela“ takový je název prodejní výstavy přerovské rodačky Dany Hlobilové v městské galerii na Horním náměstí. Tato šarmantní a stále aktivní 91letá dáma sice v současné době žije v Praze Střešovicích, ale na vernisáži své výstavy nemohla chybět. O tom, že je stále plná elánu svědčí nejen to, že osobně dohlížela na instalaci svých obrazů , ale dokonce přímo na místě barvami dotvořila velkoplošnou plastiku kovové mříže s námětem Karlova mostu tak, aby odpovídala jejím představám.


Vystavená díla, která jsou mimochodem na prodej, symbolizují největší lásky Hlobilové, a to architekturu, hudbu a cestování. Najdete mezi nimi hudební zahrady (k nimž ji inspiroval její otec, hudební skladatel a vysokoškolský pedagog Emil Hlobil), motivy evropských velkoměst či přímořských krajin i art protisy. Jak sama umělkyně říká, její tvorba nepodléhá módním trendům. Vytváří jen to, co sama chce.

Většina obrazů je vystavena vůbec poprvé. Nejmladší z nich z roku 2017, pojmenovaný Tříkolka v zahradě pro Jacquesa Brela, dal název celé výstavě. A právě písně belgického šansoniéra v podání zpěvačky a flétnistky Kateřiny Sekerové a pianisty Petra Stojana zazněly i 30.5.2019 na samotném zahájení výstavy. Pokud jste vernisáž propásli, nemusíte být smutní, výstavu si můžete prohlédnout až do 30.6.2019.


 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..