Hokejový svaz přišel s novou podobou juniorských soutěží a rozhodl o zúžení extraligy juniorů z 24 týmů na 19. Kluby, které nemají status akademie byly vyřazeny. Kluby z Přerova, Havířova a Vsetína se rozhodly bránit a v pátek 5. dubna podaly podnět k zahájení arbitrážního řízení, aby tento stav ohledně extraligy juniorů zvrátily.

„Kroky svazu vážně ohrožují výchovu mladých talentů u nás. Jen u extraligy juniorů se jedná o čtvrtou změnu pravidel od roku 2015. To klubům a jejich partnerům znemožňuje koncepční práci a samotným hráčům komplikuje jejich hokejový rozvoj,“ řekl jednatel HC ZUBR PŘEROV Tomáš Pluháček.  Kluby předběžně vyčíslily škody, které jim vyřazením vzniknou na 10 milionů Kč za nadcházející sezónu. Pokud se rozhodnutí svazu nepodaří zvrátit, jsou kluby rozhodnuty domáhat se náhrady za způsobené škody soudní cestou.

Svou podporu klubu vyjádřil také přerovský primátor Petr Měřinský. „ Podle mě rozhodnutí hokejového svazu není férové a ani koncepční, navíc přišlo v průběhu rozehrané soutěže,“ řekl. Upozornil i na to, že by vyřazení přineslo klubu finanční ztráty, protože by o podporu klubu přestali mít zájem sponzoři, s největší pravděpodobností by došlo ke snížení příspěvků i od ministerstva, v neposlední řadě by se snížila hodnota hráčů, kteří na svém sportovním postupu tvrdě pracovali.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..