Bublinkový vodní sloup, voňavá aroma lampa, projekční stan, optická terapeutická vlákna – to je výčet relaxačních pomůcek, o které bude obohacena multismyslová místnost v přerovském Centru pro rodinu a děti, sídlící v Bartošově ulici. Do pořízení těchto novinek půjde třicet tisíc korun z Nadačního fondu Tesco. O tom, které zařízení bude podpořeno, rozhodovali svým hlasováním sami nakupující.

„Terapie v prostředí vybaveném relaxačními věcmi povede ke zlepšení zdraví a k uvolnění našich klientů – dětí a jejich rodičů, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, mají emocionální potíže, nebo trpí třeba poruchou koncentrace,“ uvedla vedoucí centra Marie Stoklásková, která minulý týden převzala šek od Nadačního fondu Tesco z rukou ředitelky přerovského hypermarketu Jany Stankuš a tajemníka přerovského magistrátu Petra Mlčocha. Na setkání vedoucí centra – které zajišťuje psychologickou pomoc rodinám s dětmi – připomněla i to, že speciálně upravená místnost zvaná Snoezelen může mírnit i deprese, úzkosti či agresivitu.

Vybavení multismyslové místnosti vyhrálo v konkurenci dalších dvou projektů. „Hlasovali návštěvníci obchodu Tesco v Kojetínské ulici, kteří věnovali Centru pro rodinu a děti 11 959 hlasů. Na druhém místě stanula organizace Spolusetkávání Přerov a na třetí příčce skončila Kappa-Help,“ řekl tajemník magistrátu Petr Mlčoch. Spolusetkávání, které získalo 6481 hlasů, chtělo peníze využít ve prospěch lidí s mentálním i kombinovaným postižením – konkrétně k tomu, aby byli s menší podporou vedeni k větší samostatnosti. Jejich plán podpořil nadační fond alespoň částkou 16 tisíc korun. A Kappa-Help plánovala za 30 tisíc zvýšit informovanost o závislostech – jejich plán ovšem získal jen 5810 hlasů. V menší míře ale mohou svůj záměr naplnit s podporou ve výši 10 tisíc korun.

Zdroj: www.prerov.eu Foto: Na snímku je zleva Marie Stoklásková – vedoucí Centra pro rodinu a děti, Jana Stankuš – ředitelka přerovského hypermarketu Tesco, Petr Mlčoch – tajemník přerovského magistrátu. 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..