Hned několik mostků, lávek a propustků se bude na jaře opravovat v Přerově a jeho místních částech. Do jejich rekonstrukce putuje více než 5 milionů korun.

Nejdříve dělníci zamíří do Lověšic, kde v pondělí 18. března začne opravu mostu v ulici U Sokolovny, která přijde město na 1 milion 857 tisíc korun. „Silniční most přes potok Svodnice je ve špatném technickém stavu. Je třeba opravit kamenné opěry, zřídit novou hydroizolaci, vyměnit zábradlí včetně nových železobetonových říms a provést odvodnění,“ řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha.  Z koryta potoka bude vytěžen bahnitý nános a část dna čeká zpevnění dlažbou z lomového kamene, usazeného do betonu.

V dubnu pak projde rekonstrukcí propustek v místní části Vinary, který je rovněž havarijní. „Jednotlivé betonové roury, které tvoří nosnou konstrukci, jsou v místě pod vozovkou popraskané. Původní trubní propustek bude proto demolován a nahrazen novým rámovým železobetonovým propustkem,“ uvedl Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu. Do této opravy investuje město 2 miliony 285 tisíc korun.

Rekonstrukce čeká také lávku za Výstavištěm – u stavidla v ulici Osmek, která přijde na řadu začátkem května. Most je havarijní, na podhledu degraduje beton, je tam vidět obnažená korodující výztuž, která už neplní svou funkci. Výměna nosné konstrukce i zábradlí přijde přerovskou kasu na 340 tisíc korun a práce budou trvat tři měsíce.

Do konce května budou dokončeny i opravy dvou mostů v Michalově. Podle původních plánů měly být dřevěné mostky předány k užívání návštěvníkům parku už na podzim loňského roku, ale až po zahájení samotných prací bylo zjištěno, že rozsah hnilobou napadených dřevěných částí je výrazně větší, než bylo předpokládáno v projektové dokumentaci. V dobrém stavu jsou jen opěry a středový pilíř, dřevěné nosné konstrukce ale musejí být kompletně vyměněny za nové. Za opravu zaplatí Přerov 700 tisíc korun.

V řešení je v těchto dnech rovněž lávka v Riedlově ulici, která se taktéž řadí do kategorie „havarijní“. „Letos bude dokončena projektová dokumentace na její opravu, zakázka projde soutěží – a s opravou by se mohlo začít v příštím roce. I tato lávka je hloubkově zkorodovaná a už neopravitelná, proto bude třeba ji vyměnit,“ konstatovala náměstkyně primátora Hana Mazochová. Připomněla i to, že původní most o šířce 2, 26 metru má být nahrazen rozšířenou konstrukcí, která by měla sloužit pro smíšený provoz cyklistů i chodců – a ve výjimečných situacích tam bude umožněn i vjezd sanitkám.

Zdroj: www.prerov.eu Foto: Lávku za Výstavištěm čeká oprava v dubnu.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..