Ověřit si, v jaké kondici mají své ledviny, mohou přijít lidé ve čtvrtek 14. března do Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. V rámci Světového dne ledvin nabízí nemocnice preventivní vyšetření zdarma. Bezplatně si nechat vyšetřit ledviny mohou zájemci od 8 do 16 hodin v nefrologické ambulanci v pavilonu LDN v prvním patře nemocnice.

Cílem preventivní akce je zjistit, zda zájemce o vyšetření netrpí onemocněním spojeným s ledvinami. Nechybí ani konzultace s odborníky, jak těmto nemocem předcházet, případně jak dále postupovat v prevenci i
v případné léčbě. „Zájemcům změříme krevní tlak, stav hladiny krevního cukru a chemicky vyšetříme i moč. V případě pozitivního nálezu náš kvalifikovaný personál nabídne další řešení i vyšetření tak, abychom případné problémy zachytili hned v raném stadiu a aby byly všechny následné kroky co nejefektivnější,“ řekla Jarmila Pfeilerová, vrchní sestra hemodialýzy Nemocnice Přerov, s tím, že pro zájemce je připravena i možnost prohlídky oddělení dialýzy či prezentace a prodej vhodných potravinových doplňků.

Lékaři doporučují žít střídmě a pečovat o ledviny tak, aby byly co nejdéle zdravé. V případě selhání ledvin pak musí nastoupit pravidelná dialýza s výhledem na transplantaci ledviny. Dle současných statistik čeká pacient na transplantaci ledviny v průměru jeden a půl roku. Světový den ledvin se řadí mezi jeden z mnoha dnů věnovaných lidským orgánům. Vyhlášen byl Mezinárodní federací pro nemoci ledvin společně s Mezinárodní nefrologickou
společností. Cílem tohoto dne je zvýšit povědomí o nemocech ledvin, transplantaci a s tím souvisejícím dárcovství orgánů.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..