Až tisícovka školáků zamíří každý rok o prázdninách do oblíbeného dětského tábora v Čekyni, která je místní části Přerova. Teď se o místě dětské rekreace začalo mluvit v souvislosti s tím, že jedna z budov úředně takřka neexistuje.

Areál slouží k letní rekreaci už řadu let – kromě toho se tu konají i školy v přírodě a soukromé firemní akce. Až nyní ale majitelé – Odborové sdružení železničářů, ČD-depo kolejových vozidel – zjistili, že jedna z hlavních ubytovacích budov byla povolena jako dočasná stavba s platným povolením pouze do roku 2000. „Stavební úřad proto teď řeší dodatečné povolení, které z dočasné stavby udělá stavbu trvalou,“ vysvětlil Lukáš Janalík z přerovského magistrátu. Celý případ je ale ještě složitější, a proto se dostal i na stůl radních – v roce 2015 totiž začala na území Přerova a jeho místních částí platit takzvaná „stavební uzávěra“, která má být ochranou města před stavbou či povolením nežádoucích sociálních ubytoven. A protože tábor slouží k přechodnému ubytování, bylo třeba pro něj udělit výjimku, jinak by stavba nemohla být zlegalizována.

„Nemáme pochybnost o tom, že by se dětský tábor změnil v ubytovnu pro sociálně slabé, proto jsme na radě souhlasili s touto výjimkou a uložili odboru koncepce a strategického rozvoje zahájit řízení o změně územního opatření o stavební uzávěře,“ řekl primátor Přerova Petr Měřínský.

Zdroj: prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..