Úřední deska s papírovými dokumenty vyvěšenými za sklem je už v Přerově součástí historie. Od nového roku 2019 je nahrazena digitálními panely, které zájemcům přinášejí všechny informace, dříve dostupné na dvaceti čtyřech nevzhledných kovových nástěnkách, které stály před Přerovankou v Kainarově ulici. Tři nové dotykové obrazovky přišly město na 900 tisíc korun.

„Digitální deska má tři zobrazovací synchronizované dotykové panely, které jsou instalovány na budově magistrátu v Bratrské ulici 34, v průjezdu městské policie na náměstí TGM 1 a na budově městského informačního centra v Předmostí – na adrese Pod Skalkou 19,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský.

Ovládání desek je dotykové a velmi jednoduché. Přistupovat je navíc možné jak ke všem zveřejněným dokumentům, tak i k webovému portálu města. „Text lze podle potřeby zvětšit nebo zmenšit – a listovat v něm mohou zájemci buď pomocí šipek, nebo jednoduše tažením dvěma prsty směrem nahoru nebo dolů,“ podotkl Petr Karola z přerovského magistrátu.

Zobrazovací panely jsou v provozu 24 hodin denně, jsou vybaveny klimatizační jednotkou a pro případ výpadku elektrické energie i záložním zdrojem. Ovládací prvky jsou navíc umístěny ve spodní části panelu, takže je úřední deska bez problému přístupná i osobám na vozíčku.

Zdroj: prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..