Metropolitní optická datová síť přerovského magistrátu slouží nově i Technickým službám města Přerova, Přerovské rozvojové a všem školám, zřizovaných městem. Laicky a jednoduše řečeno – tato objemná síť magistrátu, která byla vybudována před čtyřmi lety za 36 milionů korun v rámci projektu elektronizace, jim od letošního roku poskytuje napojení na společný internet. V únoru budou do metropolitní sítě připojeny i Kulturní a informační služby města Přerova a také knihovna, postupně se budou přidávat další budovy v majetku města.

Pro organizace města znamená tento krok finanční úlevu – už nemusejí platit za internetové služby, protože ty hradí v „jednom balíku“ přerovský magistrát. „Měsíčně platí náš úřad za internet deset tisíc korun – a za tuto cenu, kterou bychom stejně hradili, sdílíme od letošního roku internet i s našimi organizacemi,“ řekl Petr Karola z přerovského magistrátu. Organizace a školy ušetří ročně desetitisíce korun – například osm základních škol platí dohromady za internet ročně asi 180 tisíc korun, tato platba jim teď odpadne. „Podařilo se nám naplnit jeden z cílů projektu budování vlastní optické sítě – tedy společné kvalitní a bezpečné internetové připojení pro všechny organizace města, za což jsem rád,“ vyjádřil se přerovský primátor Petr Měřínský.

Metropolitní síť ale nebyla levnou záležitostí. Celý projekt elektronizace IOP 09 – který zahrnoval nejen metropolitní síť, ale například i portál občana, díky němuž si dnes může každý zaregistrovaný Přerovan vyřizovat úřední věci z pohodlí domova, nebo archivní online badatelnu – přišel na 138 milionů korun. Z kasy města šla na tuto akci částka 57 milionů korun, zbytek pokryla dotace.

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..