Nového provozovatele bude mít od prvního ledna příštího roku restaurace Městského domu. Až dosud ji spravovaly Kulturní a informační služby města Přerova – a od roku 2019 přebírá „Měšťák“ pod svá křídla hotel Jana, jehož provozovatelem je pražská společnost LH Hotels. Smlouva mezi oběma stranami byla podepsána v úterý 18. prosince a platí pět let.

Nový nájemce bude hradit energie – ale nájemné je jen symbolické, a to ve výši sto korun měsíčně. Na druhou stranu se ale zavázal k tomu, že na své náklady pořídí vybavení do kuchyně za milion a půl a zrekonstruuje restauraci i kavárnu za 5 milionů korun. „Počítáme s tím, že nové budou tapety, svítidla, židle, stoly, bar, skříně, zrcadla, stolky, ale i dlažba či obklady. Na určitý čas proto bude v roce 2019 nutné Městský dům uzavřít. Termín ale ještě nebyl stanoven,“ uvedl Pavel Čada z hotelu Jana. Podle něj by se Měšťák měl interiérově přiblížit pivovarským restauracím či provozovnám typu Potrefená husa, které patří ke klientsky oblíbeným místům. Nový bude jídelní i nápojový lístek – a provozní doba by měla být upravena tak, aby provozovatel vyšel vstříc i lidem, kteří chodí večer do „Měšťáku“ za kulturou. Všichni stávající zaměstnanci z restaurace Městského domu přejdou pod nového provozovatele.

Kulturní a informační služby města Přerova provozují restauraci v Městském domě od roku 2014, předtím ji spravovala společnost IMIT. Restaurace ale ročně generovala ztrátu, která se pohybovala okolo milionu a půl. „Ztráta byla vyrovnávána z jiných činností Kulturních a informačních služeb města Přerova a částečně i z rozpočtu města. Proto jsme od loňského roku hledali nového nájemce, který bude umět vést restauraci na profesionální úrovni. Věříme,  že jsme našli vhodného, zkušeného provozovatele a změny návštěvníci Městského domu ocení,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský.

 


Foto: Vizualizace. Takto by se mohla změnit tvář interiéru Městského domu:

 

Městský dům stojí na Masarykově náměstí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a zároveň kulturním zařízením ve městě, kde se konají divadla, koncerty i plesy. Jde o architektonicky významnou stavbu, která je od roku 1909 v majetku Přerova. Nabízí hostům 80 míst v restauraci, 20 v salonku a 30 v kavárně, sál je pak určen pro 410 návštěvníků a na balkóně je 120 míst ke stání. S kulturou ale nemá nová smlouva žádnou spojitost – program budou nadále zabezpečovat Kulturní a informační služby města Přerova.

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..