Fotografie Přerova z výšky provázejí kalendáře pro rok 2019, které vydává město. Sada v tradičním pojetí – tedy kalendář stolní, nástěnný a kapesní – je od středy 14. listopadu v prodeji v Městském informačním centru. Stojí dvě stě korun.

„Přerov z ptačí perspektivy fotili občané, kteří vyslyšeli naši výzvu, aby se zapojili do tvorby kalendářů. Celkem nám přišlo dvě stě padesát fotek od devíti autorů a my jsme vybrali sedmdesát záběrů. Fotky jsou pořízeny z balkónu, z okna, ale také z dronu či letadla,“ uvedl Zdeněk Daněk z přerovského magistrátu, který kalendáře pro rok 2019 připravoval. I když autory snímků asi nejvíce lákalo zachytit do svého objektivu historickou část Přerova, nevyhýbali se ani sídlištní zástavbě či průmyslové části města, takže nechybí ani pohled na podniky, komíny či městskou infrastrukturu. „Řada snímků rovněž zachycuje řeku Bečvu – a mosty nad ní stojící. A mohu spokojeně říct, že na fotkách je krásně vidět, že je Přerov opravdu město plné zeleně,“ podotkl Zdeněk Daněk. Fotografům se rovněž podařilo zachytit Přerov ve všech ročních obdobích, takže je „pocukrovaný“ sněhem, plný podzimního listí – i odrazů jarního a letního slunce.

Město Přerov vydává své vlastní kalendáře už řadu let. Ten na letošní rok například nesl téma „průmyslový Přerov“, rok předtím byl námětem Městský dům, který slavil 120 let. Rokem 2016 provázel Přerovany kalendář, který přinášel historický pohled na město – a o rok dřív nesl svědectví z dob dvou světových válek.

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..