Celý tento týden pobývá na návštěvě v Přerově dvaatřicet žáků a delegací z Malty, Portugalska, Finska, Bulharska a Lotyšska, které přijely na pozvání Základní školy Trávník. Ta je zapojena do dvouletého projektu Erasmus +, který má podpořit školáky ve společných aktivitách a projektech.

„Chceme, aby se naši žáci naučili spolupracovat, myslet na druhé a vážili si životního prostředí. Budeme se zabývat problémy, které jsme si definovali jako klíčové – zaměříme se na jejich podrobnou analýzu a navrhneme možná opatření a řešení,“ konstatovala projektová koordinátorka Dagmar Bouchalová ze Základní školy Trávník. Zároveň připomněla, že projekt je zaměřen na podporu výuky přírodovědných a technických oborů a na možnou profesní orientaci žáků v praktických oborech. V příštích dvou letech se budou žáci i učitelé setkávat v nejrůznějších koutech Evropy.

Slavnostního zahájení aktivit nového mezinárodního dvouletého projektu Erasmus + se v pondělí 26. listopadu zúčastnili v prostorách přerovského zámku i náměstci primátora Petr Kouba a Michal Zácha (snímky najdete ve fotogalerii na webu města).

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..