Zdá se, že o složení nové radnice je rozhodnuto. Na dnešní tiskové konferenci oznámili zástupci vítězných stran zamýšlené složení rady i jméno nového primátora.

Vítězem komunálních voleb se v minulém týdnu stalo hnutí ANO, které se dohodlo na koalici s ODS a KDU-ČSL a TOP09. Dohromady disponují 18 mandáty, což v rámci přerovského 35členného zastupitelstva představuje přesnou nadpoloviční většinu. Primátorem by se podle představ zúčastněných měl stát Petr Měřínský, lídr hnutí ANO. Jeho prvním náměstkem by pak měl být lídr druhé nejsilnější strany – Michal Zácha z ODS. Dle dohody bude mít také ANO jednoho náměstka, respektive náměstkyni Hanu Mazochovou. Třetím náměstkem bude Petr Kouba z ODS. Zásadní postavení bude mít Tomáš Navrátil, kterého ANO nominovalo jako uvolněného radního pro dopravu – bude mít tedy na starosti koordinaci rozsáhlých dopravních projektů, jež mají být na území Přerova v příštích letech realizovány.

Kromě Tomáše Navrátila by mělo ANO obsadit také pozice tří neuvolněných radních ve složení Bohumír Střelec, Milan Passinger a Petr Vrána. ODS bude mít neuvolněné radní dva – Jakuba Navaříka a Marka Dostála. Dohromady jedenáctičlennou radu dotvoří lídr společné kandidátky KDU-ČSL a TOP09 Tomáš Dostal.

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..