Sotva úředníci přerovského magistrátu vyřešili problém se statikou mateřské školy U Tenisu, mají na stole další problém, který se týká nemovitosti v majetku města. Tentokrát je  narušená budova Střediska volného času Atlas a Bios, které sídlí na adrese Žižkova 12. Podle předběžných slov statika svědčí tvar trhlin o poklesu základů pod rohem tělocvičny, k němuž došlo nejspíš vlivem dlouhodobého sucha.

Odborník se dokonce obává, že tato závažná porucha může vést ke zřícení konstrukce. „Tělocvična v současné době proto nebude na doporučení statika využívána – a další opatření se týká průjezdu, který navazuje na budovu. Vzhledem k tomu, že byly neprodleně zahájeny zajišťovací práce na statickém zajištění objektu, byl včera – tedy 2. října – uzavřen průjezd vedoucí z ulice Jana Jiskry z Brandýsa na ulici Žižkova,“ uvedl Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu.

Dětem, které docházejí do Střediska volného času Atlas a Bios, žádné nebezpečí nehrozí. O havarijním stavu byli dnes odpoledne neprodleně informováni obyvatelé blízkých domů – a za stěračem měli informaci i řidiči, parkující ve vnitrobloku.

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..