Psí hřiště se stane od května součástí okrajové části přerovského parku Michalov. Až dosud město žádné hřiště pro psy nemělo, jedná se tedy o úplnou novinku. Na hřišti budou tři dřevěné prvky pro psí trénink i zábavu – kruhový proskok, kladina a houpačka, dále tam budou mít své místo betonové pisoáry pro psy a pítko. Hrací prvky budou jen v části plochy, zbytek má tvořit travnatá plocha, na níž se psi mohou proběhnout. Do hřiště dá město skoro čtvrt milionu korun.

„Vstup na psí hřiště bude situován z cyklostezky vedoucí z Bezručovy ulice ve směru od Biosu – jedná se o původní vstup na hřiště pro míčové hry. Část oddělené parcely tedy bude nadále sloužit pro hru s míčem, menší část už bude patřit novému hřišti pro psy. To jsme vybudovali na přání Přerovanů, kterým chybělo zázemí pro trénování i volný pohyb jejich psů,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Petr Měřínský.

Všechny překážky a hrací prvky, které jsou na zakázku vyráběny, budou z nezávadného dřeva opatřeného impregnací a dvojitým nátěrem lazurou. Na nich mohou psovodi provozovat se psy aktivitu zvanou agility – výchovnou a zábavnou činnost, která může mít podobu rekreační hry, ale i vrcholového sportu. „První překážku bude tvořit proskok použitou motocyklovou pneumatikou, popřípadě jinou gumovou obručí. Druhým prvkem bude kladina, která je opatřena malými lištami, usnadňujícími nástup a sestup psa. Třetí bude oblíbená houpačka pro psy, která má měřit skoro 4 metry,“ nastínila Michaela Kašíková z přerovského magistrátu. Novinkou se stanou i betonové psí pisoáry s odpadkovým košem na exkrementy a pítko s mechanickým tlačítkem pro puštění pitné vody. Na hřišti bude i zázemí pro pejskaře v podobě laviček.

„U vstupu na psí hřiště budou pravidla – a ta by měli majitelé psů dodržovat, aby nedocházelo ke kolizím. Mezi ně patří například i to, že se v prostoru mohou pohybovat psi bez náhubku a vodítka, ale při větším počtu psů se doporučuje použití náhubku,“ řekla Michaela Kašíková. Pravidla pejskaře upozorní například i na to, aby na hřiště nevodili hárající fenu, protože by mohla rozptylovat psy. A lidé by s sebou neměli nosit ani svačinu, aby jídlo psy neprovokovalo a nelákalo. „Rozhodně doporučujeme, aby lidé nechodili na psí hřiště s malými dětmi – chceme tímto zabránit problémům, protože ne všichni psi jsou zvyklí na reakce dětí,“ podotkl náměstek Měřínský.

Zdroj: www.prerov.eu Foto: ilustrační, archiv PiTV

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..