Přerov – Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pondělí 23. dubna přijít všichni zájemci z Přerovska a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá osvětovou a preventivní akci zaměřenou na prevenci vzniku melanomu a ochranu před sluncem, jejíž součástí bude i možnost vyšetření mateřských znamének zdravotníky.

Melanom je jeden z nejrizikovějších typů rakoviny kůže a patří k nejčastějším zhoubným nádorům, na který stále každoročně v Česku umírá přes 300 pacientů. Při dodržování správných návyků ochrany před UV zářením, tedy slunečními paprsky, lze vzniku melanomu významně předcházet. A pokud přeci jen vznikne, včasné vyšetření a diagnostika mohou jeho fatálním následkům snadno zabránit. Zásadní je ale prevence a včasná diagnostika, kterou mnozí pacienti podceňují nebo nesprávně odkládají.

„Při včasném odhalení melanomu bývá dnes léčba velice úspěšná. Lidé ale často tuto problematiku podceňují nebo projevy přehlížejí. Cílem akce je tedy upozornit zájemce na prevenci melanomu, navést ke sledování svých kožních útvarů, mateřských znamének, či rozpoznávat nebezpečné změny,“ vyjmenovává MUDr. Lukáš Meričko, vedoucí lékař kožní ambulance Nemocnice Přerov.

„V rámci melanomového dne se naše ambulance připojuje k řadě dermatologických pracovišť z celé České republiky i ze světa se snahou umožnit přístupné vyšetření všem zájemcům, i těm, který si zatím nenašli čas zajít si k dermatologovi, či s vyšetřením váhali,“ doplňuje MUDr. Meričko s tím, že v rámci Dne melanomu může každý zájemce přijít a nechat si vyšetřit pigmentová znaménka zdarma. Vyšetření je zcela bezbolestné a trvá jen několik minut.

Akce Den melanomu proběhne v kožní ambulanci Nemocnice Přerov v pondělí 23. dubna od 8.00 do 14.00 hodin a kromě vyšetření znamének a osvěty v problematice melanomu zahrne i poradenství ohledně ochrany před sluncem či nabídku vzorků kosmetiky proti UV záření zdarma. Zájemci mohou přicházet kdykoliv v průběhu akce i bez objednávky.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..