Nebývalý zájem vzbudil u široké veřejnosti dnešní den otevřených dveří na očním oddělení Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Během čtyřhodinového programu vyšetřili přerovští lékaři přes 100 zájemců, přičemž u pětiny z nich odhalili zdravotní potíže.

Mezi nejčastější potíže, které zdravotnicí Nemocnice Přerov u účastníků dnešního dne otevřených dveří odhalili, patřilo onemocnění sítnice, věkem podmíněná makulární degenerace a zelený zákal. „Pokud jsme u příchozích zjistili hodnoty překračující normu nebo onemocnění odhalili odběrem anamnézy, okamžitě jsme je objednali k dalším specializovaným vyšetřením. Jsem velmi ráda, že dnešní akce vzbudila u lidí takový zájem a věřím, že u mnoha z nich především pomohla včas odhalit onemocnění zraku,“ zhodnotila MUDr. Monika Daňková, primářka očního oddělení Nemocnice Přerov.

Den otevřených dveří očního oddělení se letos zaměřil na čtyři hlavní témata pod vedením pětice zdejších lékařů. Primářka MUDr. Monika Daňková odpovídala na otázky týkající se plastických operací víček, MUDr. Jakub Kopal poradil v otázkách ohledně glaukomu, MUDr. Martina Hlobilová radila na téma makulární degenerace a očních komplikací cukrovky a MUDr. Kateřina Čecháková spolu s MUDr. Miriam Chlupovou odpovídali na dotazy ohledně šedého zákalu. Kromě konzultací s místními lékaři na akci nechyběli ani další odborníci. „Přizvali jsme pracovníky
z organizací SONS, Tyflocentra a Tyfloservisu, kteří se zabývají prací s nevidomými a slabozrakými,“ dodala MUDr. Daňková.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..