Novou technologií se od dnešního dne opravují živičné vozovky na území Přerova a jeho místních částí. Dříve výtluky v asfaltové vrstvě opravovaly – vždy převážně po zimě – Technické služby města Přerova, a to metodou za tepla obalovanou živičnou směsí. Letos se úředníci z odboru majetku rozhodli povolat dvě specializované firmy a udělat vysprávky takzvanou turbo metodou, která je prováděna za studena.

„Jedná se o tryskovou metodu, která slouží k opravě lokálních poruch krytu vozovky. Spočívá v nanesení vrstvy pojiva a kameniva na očištěný povrch vozovky pod tlakem – a to s použitím speciálního zařízení. Vloni jsme metodu jen vyzkoušeli na pár metrech a byli jsme spokojeni. Letos jsme se proto rozhodli, že takto opravíme díry v silnicích v celém Přerově,“ vysvětlila Irena Šikulová z přerovského magistrátu. Jak dále řekla, pro technologii vysprávek je použita asfaltová emulze, v níž je minimálně 65 procent asfaltu – a dále pak přírodní drcené kamenivo. „Celkem půjde do výmolů na přerovských silnicích 165 tun materiálu a zakázka vyjde městskou kasu na 700 tisíc korun,“ doplnil náměstek přerovského primátora Pavel Košutek.

Turbo metoda bude podle harmonogramu prací použita na opravu dvorních traktů ulic Bratrská a Klivarova, ošetřeny budou rovněž vnitrobloky ve Dvořákově ulici, dále je v plánu ulice Pod Hvězdárnou, Svisle, Purkyňova, Kopaniny a Bohuslava Němce. Opravovat se budou i silnice v místních částech Předmostí, Vinary, Penčice, Žeravice, Kozlovice, Lověšice a Újezdec.

 

 

Foto: Na snímku je oprava vnitrobloku v Bratrské ulici. Samotná technologie je rozdělena do čtyř fází – očištění poškozeného povrchu vozovky vzduchem, postřik asfaltovým pojivem, nanesení vrstvy kameniva obaleného pojivem a posyp zastříknutého povrchu vozovky kamenivem.

Zdroj: www.prerov.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..