Závodnice kombinovaného programu moderní gymnastiky TJ Spartak Přerov mají v jarní závodní sezóně za sebou pohárové závody na Třebovickém čertíku, Baby cupu a Velikonočním perníčku. Ze tří absolvovaných soutěží dovezly stříbro, bronz a dvě čtvrtá místa. V letošním roce ve všech kategoriích dívky čeká premiérový závodní program, doba na zvládnutí techniky nových náčiní byla velmi krátká a projevuje se výrazně na závodnické jistotě provedení sestav.

Z mezinárodní gymnastické federace došlo u pravidel ke změně hodnocení  nejen v technické a artistické stránce, ale i v provedení sestav. Každá malá odchylka techniky těla, nesoulad s hudebním doprovodem či ztráta plynulosti a náčiní má velký vliv na hodnocení výkonu. Nejmladší závodnice ročníku narození 2010 soutěží ve dvojboji sestav, volnou sestavou bez náčiní a předepsaným švihadlem. Nejvýraznější osobností přerovské líhně a největší pokrok v této kategorii  zaznamenala Terezie ŠEVČÁKOVÁ, která má na kontě 9. a 12. místo, Alžběta SLEZÁKOVÁ 10. příčku a Veronika CHATRNÁ 15. místo.

Ve starší kategorii závodí dívky s povinnou sestavou bez náčiní a volným švihadlem. Desetiletá Monika TOMEČKOVÁ předvádí z gymnastek nejvyrovnanější výkony,  bronz získala na Třebovickém čertíku, 5 .a 7. místo na dalších soutěžích. V TOP jedenáctce s 8., 9. a 11. místem ve výsledkové listině se drží Tamara BĚHALOVÁ, 12. a 18. místo obsadila Anna SLEZÁKOVÁ. Předepsanou obruč a volný míč doprovází gymnastky III.kategorie.  2., 4. a 11. příčku si z pohárových soutěží odvezla Denisa KARASOVÁ, nejmladší závodnicí startovního pole v této kategorii bude celou sezónu bezesporu desetiletá Hana HORÁČKOVÁ, která si z prvního závodu z Břeclavi přivezla 22. místo.

Nejnáročnější náčiní z hlediska techniky mají  ve dvojboji sestav dívky IV. kategorie. Volné kužele a povinná stuha dává dívkám hodně zabrat a nejistota v provedení a nevyrovnané výkony mají výrazný vliv na celkové pořadí. Nejúspěšnější z trojlístku závodnic je Stela DOČEKALOVÁ, která má na svém kontě 4., 6. a 13. příčku, Anna POSPÍŠILOVÁ 9. a 16. místo a Emma POLÁKOVÁ 15. a 19. příčku.

Na přípravě závodnic se podílí celý trenérský tým , taktovku výkonností linie kombinovaného programu vede trenérka Ivana BOŘUTOVÁ.


Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..