Majstrštyk v podobě zorganizování jediného letošního koncertu legendární polské rockové kapely SBB v České republice se podařil pořadatelům v Městském domě v Přerově. Secesní sál měšťáku se totiž 16. března v 19.30 hodin rozezní pro SBB charakteristickým mixem žánrů, pohybujících se na pomezí progresivního rocku, blues- rocku a jazz-rocku. Husarský kousek se zdařil díky krátkodobému pobytu bubeníka z původní sestavy Jerzy Piotrowskieho v Evropě.

„Díky osobní komunikaci s manažerem kapely Tomaszem Koperwasem a zakladatelem bandu Józefem Skrzekem se podařilo dohodnout zdánlivě nemožné,“ uvedl vedoucí programového oddělení Městského domu Pavel Ondrůj. Kapela se totiž na jeden den kvůli přerovskému koncertu uvolní z nahrávacího studia v nedaleké Opoli, kde bude pracovat na nové desce. „Využil jsem svých kontaktů mezi polskou hudební komunitou. Dovézt SBB do Přerova byl můj dávný sen,“ doplnil Ondrůj.

Kapela je českému publiku velmi dobře známá už od svých začátků. V Městském domě v Přerově odehraje SBB koncert v původní sestavě: Józef Skrzek, Apostolis „Lakis“ Anthimos a bubeník Jerzy „Keta“ Piotrowski. V plné síle tak s novými skladbami i starými hity potěší pamětníky i mladé příznivce. Význam zkratky SBB původně znamenal Silesian Blues Band, později se však přejmenovali na Szukaj, Burz a Buduj – tedy Hledej, boř a buduj. V roce 1971 kapelu založil multiinstrumentalista a vokalista Józef Skrzek. Předprodej vstupenek je od 12.2.2018 na pokladně Městského domu nebo v síti Ticketportal.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..