Malí zpěváčci se letos opět utkají v dětské pěvecké soutěži O zámecký klíč. Setřást trému a zazpívat si před plným sálem lidí mají možnost děti od 5 do 15 let. Ti nejlepší si pak mohou v červnu užít vystoupení s pravou cimbálovou muzikou Primáš na pódiu při festivalu V zámku a podzámčí.

Pokud máte doma ratolest, která ráda zpívá, můžete ji do soutěže přihlásit také. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 1. března. Samotná soutěž proběhne v sobotu 3. března v Korvínském domě na Horním náměstí v Přerově. Soutěžit se bude jako každoročně ve 4 kategoriích od těch nejmenších předškoláků až po druhé stupně základních škol nebo nižší gymnázia.

„Pěveckou soutěž pořádáme jako součást festivalu V zámku a podzámčí už řadu let. Každý rok nás ale děti překvapují tím, jak skvěle zpívají, a také tím, že i přes velkou trému se nebojí ukázat, co umí,“ říká Tomáš Barbořík, vedoucí Folklorního souboru Haná, který soutěž pořádá. „Ti nejlepší zpěváčci postupují do regionálního kola soutěže, a navíc si zazpívají také na našem festivalu V zámku a podzámčí. Na pódiu na Horním náměstí, za doprovodu cimbálovky a v kroji.“  V loňském roce na soutěž přijely děti z Přerova, Martinic, Olomouce, Holešova, Mysločovic nebo
Oseka nad Bečvou. Na prvních příčkách se ve svých kategoriích umístili Terezka Pokorná v 1. kategorii, Jana Vybíralová ve 2. kategorii, Vojta Hofman ve 3. kategorii a Antonín Žůrek ve 4.
kategorii. Finalisté soutěže si i letos zazpívají v programu, který bude jako součástí červnového folklorního festivalu na Horním náměstí v Přerově. Vystoupení s cimbálovkou patří mezi nejkrásnější části soutěže a pro děti je to obrovský zážitek.

 

Jak přihlásit soutěžící
Pokud chcete děti přihlásit, stačí poslat jméno a příjmení soutěžícího, datum narození, název školy a názvy zvolených písní na e-mail ozameckyklic@seznam.cz. Uveďte také telefonní nebo e-mailový kontakt na jednoho z rodičů. Uzávěrka přihlášek je do 1. března do 15:00.


 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..