Silnice v Kratochvílově ulici v Přerově je dlouhodobě vnímána jako problematická. Vozovka, vedoucí přímo k centrálnímu náměstí, změnila téměř před osmnácti lety povrch – asfalt nahradily žulové kostky, jenže povrch se deformoval a propadal. Svou roli tu sehrály i těžké autobusy, které tudy denně jezdily. Vloni v létě změnily svou trasu – a na radě města padlo rozhodnutí, nechat ulici znovu opravit, tentokrát ale jiným technologickým postupem. Rekonstrukce vozovky je naplánována na jaro letošního roku, potrvá devadesát dnů a předpokládaná cena je 3 miliony 400 tisíc korun.

„V lednu jsme už schválili zadávací podmínky k této veřejné zakázce. Vybereme zhotovitele a počítáme s tím, že rekonstrukce proběhne od dubna do června,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Měřínský. Zároveň připomněl, že Kratochvílova ulice se bude opravovat v celé své délce 362 metrů. Začátek úseku je za stávajícím přechodem pro chodce – v místě křižovatky ulic Kratochvílova a Komenského, konec je za Komerční bankou, tedy před Masarykovým náměstím.

Žulovou kostku, která v Kratochvílově ulici nahradila asfalt, má vozovka od roku 2000. O deset let později – před uplynutím konce záruční doby – uplatnili zástupci města Přerova reklamaci, protože se silnice propadala. Stavební firma chybu uznala a na měsíc silnici zase obsadili dělníci, kteří se pustili do oprav. „Provedli  tenkrát celkovou opravu komunikace – a to v jízdních  pruzích, které vykazovaly deformaci povrchu s nerovností přesahující povolené odchylky. Opravili zborcenou dlažbu a doplnili i chybějící kostky,“ vzpomněl Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu.  Ovšem po pěti letech provozu bylo zjištěno, že komunikace zase poklesla. Nerovnosti a propady navíc stále více bránily odvodnění povrchu. „Dešťová voda zůstává stát v propadlinách a tím dochází k postupnému vyplavování materiálu ze spár dlažby – a k dalšímu zborcení dlažby. Podle doporučení  zkušební  laboratoře byl proto navržen postup opravy, spočívající ve zpětném zadláždění žulové kostky – ovšem už ne do lože z drceného kameniva, ale z cementové malty,“ upřesnila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Silnice bude v průběhu oprav uzavřena po částech, aktuální informace najdou řidiči na webových stránkách města.

Zdroj: www.prerov.eu

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..