Ti skalní sportovci, které neodradilo nepříznivé počasí a poslední den v roce 2017, se sešli u loděnice, aby si naposled zazávodili. Slabý déšť neodradil 22 mužů ve věku 40 let a výše, 11 mužů do čtyřiceti let 7 juniorů ani 12 žen. Celkem bylo na startu 52 běžců a přišel je povzbudit i primátor města Vladimír Puchalský.

V deset hodin se vydali na trať závodu, která vedla od loděnice směrem k lagunám a zpět. Jedno kolo měří 2500 metrů a účastníci je absolvovali třikrát, běželi celkem 7500 metrů. Nejlepšího času dosáhl veterán Petr Kučera z Grymova 25:44, druhý doběhl Zdeněk Doležal z SK Přerov 27:51 a třetí Pavel Horný z PSK Přerov 28:07. Mezi muži do čtyřiceti let zvítězil Radim Klimecký z SK Přerov 27:51, druhý Martin Plšek 28:54 a třetí Ivo Vrba 29:12, oba z Přerova. Nejrychlejším juniorem byl Samuel Punge v čase 32:07, druhým byl Zdeněk Kroča z Prosenic 33:25 a třetím Oliver Punge 33:26. Vítěz juniorů porazil i svého otce, který závodil v kategorii veteránů, Petra Pungeho 32:15. V kategorii žen zvítězila Markéta Majkusová z Hranic 33:13, druhá byla Eva Macíková z Přerova 33:42 a třetí Monika Peluhová z Ligy stovkařů 33:56.

Pořadatelé přichystali pro vítěze krásné poháry a pro první tři věcné ceny. Zvláštní cenu obdržel nejstarší a mnohonásobný účastník závodu Ivan Chajda, který doběhl v čase 31:55.