Pořadatelé v Českých Budějovicích a Vyškově připravili závodní plochy pro nejlepší české moderní gymnastky napříč všemi věkovými kategoriemi  společných skladeb linie A, dvojic a trojic. Oddíl moderní gymnastiky TJ Spartak Přerov úspěšně reprezentovaly naděje mladší ve společných skladbách, juniorky a seniorky ve dvojicích a trojicích.

V nejpočetnější kategorii se na startu sešlo 22 skladeb s předepsaným náčiním kužely a obručemi. Přerovanky ve složení Tamara BĚHALOVÁ, Olívie DOČEKALOVÁ, Hana HORÁČKOVÁ, Nela HASOŇOVÁ a Eliška ZBOŽÍNKOVÁ předvedly nejlepší výkon v sezóně a v premiérovém vystoupení získaly známku 6,85 a splnily cíl umístění do 10. místa. Po stránce technické udělaly gymnastky nevídaný pokrok a potěšily svým vystoupením trenérky i rodiče. Vítězkami se suverénně staly gymnastky z klubu SK MG Vysočina Jihlava, stříbrné kovy putují do Vyškova a bronz do Tartu MS Brno.

Premiérové Mistrovství České republiky kategorie dvojic a trojic proběhlo pod taktovkou pořadatelů oddílu SK Trasko Vyškov. Ve čtyřech kategoriích bojovaly závodnice v kvalifikaci o postup do finálové šestky. Přerovské juniorky ve složení Stela DOČKALOVÁ, Denisa KARASOVÁ a Kateřina VAŘÁKOVÁ postoupily z kvalifikace se svou skladbou s kužely a obručí s náskokem 0, 45 setin bodu z výborného třetího místa, bohužel výkon ve finále se jim nepodařilo zopakovat a chyby v provedení je odsunuly na šestou příčku. Přesto choreograficky velmi zdařilou skladbou zanechaly z prvního vystoupení velmi dobrý dojem. Vítězství zůstalo domácím, stříbro si odvezly závodnice do klubu SKP MG Brno a bronz do Sokola Hodkovičky.

Vrcholem mistrovství byl napínavý souboj o umístění a drahocenné setinky bodu v kategorii seniorek. Skladbu Vente Pa Ca se dvěmi obručemi ukázaly Blanka BOŘUTOVÁ a Sára ZBOŽÍNKOVÁ v obou provedeních bez zaváhání a po zásluze vybojovaly pro náš klub bronzovou příčku. Zlato zůstalo doma, stříbro si odvezly závodnice do klubu SK MG Veselí nad Moravou. Tímto umístěním završily závodnice výbornou podzimní sezónu přerovských moderních gymnastek.

Nyní se celý klub připravuje na vrcholnou akci domácí scény, VÁNOČNÍ AKADEMII ODDÍLU, která proběhne v neděli 17. 12. 2017 od 17.00 hodin v zázemí Sportovní haly TJ Spartak Přerov.

V programu vystoupí v individuálních i společných vystoupeních všechny členky oddílu, ve skladbách bez náčiní, švihadly, obruči, míči, kužely a stuhami. Vystoupí i nejúspěšnější závodnice podzimní sezóny. Přijďte strávit adventní nedělní podvečer v exkluzivní společnosti moderních gymnastek.


Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..