Fotografie průmyslové části Přerova se staly součástí kalendářů, které budou provázet rokem 2018. Sada v tradičním pojetí – tedy kalendář stolní, nástěnný a kapesní – je od pátku 1. prosince v prodeji v Městském informačním centru. Kalendáře, které vydalo město Přerov, přijdou na 165 korun.

V minulých letech ukazovaly kalendáře krásu Přerova – nebo přinášely prostřednictvím fotek vzpomínky na historii města. Sada pro příští rok ale prezentuje snímky, kde „šeď a rez“ nevadí – naopak je vítána, protože je spojena s industriálním Přerovem. I když ve městě řada průmyslových podniků zanikla, ještě stále tu jsou technické pozůstatky, které autorům fotek stály za zachycení.  „Prostřednictvím snímků se majitelé nových kalendářů podívají například do areálu bývalých Přerovských strojíren, někdejšího Svitu, nebo zrušené Juty. Uvidí třeba i detaily z Meopty, nádraží, elektrárny, pivovaru Zubr či Prechezy,“ vzpomněl Zdeněk Daněk z Kanceláře primátora.

I když kalendáře na rok 2018 ještě pomalu ani nestačily oschnout od tiskařské barvy, už teď se pracovníci magistrátu zabývají podobou kalendářů pro rok 2019.

„Rozhodli jsme se, že zvolíme téma Přerov z výšky. A necháme už na fantazii fotografů, jak ho pojmou. Fotit mohou třeba z balkónu, z okna nebo i z věže zámku,“ řekla Jana Pivodová z oddělení marketingu. Snímky v tiskové kvalitě, staré maximálně dva roky, mohou zájemci posílat až do konce května na adresu: zdenek.danek@prerov.eu, předmět zprávy by mělo provázet heslo Kalendáře 2019. V případě, že snímky budou mít objem dat větší než 8 MB, mohou fotografové pro zaslání použít kterékoliv z veřejně dostupných úložišť. Nejlepší snímky se pak stanou součástí stolních i kapesních kalendářů – a jejich autoři dostanou jako dárek kalendáře a také pozvání na jejich slavnostní křest.

Zdroj: www.prerov.eu  Foto: Sada kalendářů je k dostání v Městském informačním centru, které má sídlo v Městském domě. 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..