I když cyklistická sezóna skončila, už teď se provozovatelé Cyklobusu Bečva připravují na tu nadcházející. Prostřednictvím dotazníku oslovují cyklisty a ptají se jich, jakou trasu by v roce 2018 a 2019 rádi projížděli. Trasa Cyklobusu Bečva, který startoval v Přerově a končil na Bumbálce, se příznivcům kol tak trochu „omrzela“. Přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík potvrdil, že zatímco v prvních letech si lidé cyklobus rezervovali s předstihem, letošní ročník byl i kvůli počasí slabší.

„Chápeme, že lidé nechtějí jezdit pořád stejnou trasu a mají zájem navštívit i jiná místa. Dosud linka svážela cykloturisty na trase Přerov – Lipník – Valašské Meziříčí – Rožnov – Bílá, Bumbálka. Ke stávající trase na Bumbálku by proto měla nově přibýt trasa na Bouzov nebo do Moravského Berouna,“ řekl Jiří Janalík. Podle něj by změna spočívala v tom, že by o sobotách jezdila linka svou standardní trasu na Bumbálku, v neděli by pak vyjela na jednu z nově navržených tras. A o jejím výběru mohou rozhodnout právě občané v anketě, která je do konce listopadu zveřejněna na webových stránkách města Přerova, a to v sekci Rozvoj města – Cyklistická doprava – Aktuality – Cyklodoprava. „Předpokládáme rovněž, že oproti loňsku bude jezdit linka pouze v červenci a srpnu, a to o sobotách, nedělích a státních svátcích. V toto období byl totiž o cyklobus vždy největší zájem,“ doplnil Roman Chlapek z Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou.

Cyklobus, který vezl cyklisty z Hané až do Beskyd – a ti pak v sedle kola sjížděli podél řeky Bečvy dolů – doznal už několik změn. V průběhu pěti let se pro velký zájem rozšířil i mimo prázdninové termíny a jezdil i ve více dnech. Po prvních zkušenostech se rovněž rozšířilo místo pro kola v přívěsném vozíku.


ODKAZ NA ANKETU PŘÍMO ZDE

Zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..