Přerovský jezdec Luděk Odstrčil z týmu Mamut Drift Racing Team Přerov, držitel titulu Drift King za rok 2016 v ČR se zúčastnil Mistrovství světa 2017 v RC Drift v Holandsku ve dnech 12.-18. 6.2017. Zde startoval za český tým YEDA RACING TEAM a vybojoval nádherné 4. místo. Jen o málo mu utekly stupně vítězů. I tak to je krásné umístění, neboť na těchto závodech se sjelo více jak stovka závodníků z celého světa.

Při úterních kvalifikačních jízdách se kvalifikoval do TOP 16 a tím si získal pevnou pozici na nedělní finále v TOP 32 nejlepších jezdců. I tady se Luděk v soubojích dvojic tzv. batlech probojoval, zkrátka vyhrál každý ze soubojů batlů jednotlivě do TOP 8 a dokázal, že je jezdcem světové úrovně a rovnocenný soupeř světovým špičkám. V TOP 8 se sešli dva japonští jezdci, jeden holandský,norský, německý, švýcarský jezdec a náš Luděk Odstrčil a Martin Čáslava ze stejného týmu zastupující Českou Republiku. Jako jediný Čech se suverénně dostal do TOP 4 jezdců světa RC Driftu. Mezi těmito čtyřmi jezdci po těžkých soubojích plných napětí a velmi vyrovnaných výkonů, kde hrála velkou roli i nervozita se Luděk umístil na krásném 4. místě. Zároveň se mu jako jedinému na tomto mistrovství povedlo porazit druhého japonského jezdce světa, čímž získal respekt všech zúčastněných jezdců, velký obdiv a aplaus diváků i porotců.

Dalším velkým úspěchem pro něj bylo ještě jedno 4. místo a to v soutěži o nejkrásnější a nejpropracovanější driftovou karoserii světa se kterou závodí. V loňském roce po Drift King of Nations 2016 kde skončil o jeden bod na 2. místě a zároveň v YEDA Cup 2016 jako Drift King na 1. místě Luděk ukázal, že patří mezi špičku nejen v České Republice, ale i ve světě.

Druhý z českých týmových jezdců Martin Čáslava se umístil na 8. místě. Další jezdci tohoto týmu YEDA Racing Teamu se umístili takto: 29. Jiří Mikulík, 34. Marcel Fapšo, 36. Martin Šrédl, 55. Tomáš Viktora . Dále pak jezdci Lukáš Janík (SR) krásně 11. a Christian Řezníček jako 13. a Petr Folvik, Jan Šidík s Jiřím Čefelínem na dalších pozicích kolem 60. místa. Je zřejmé, že Česká a taky Slovenská Republika má v tomto sportu jedny z nejlepších závodníků na světě.


Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..