Přerov – Slavnostní vzpomínkové akce, které pořádá město Přerov, připomenou významné milníky historie. V sobotu 28. října v deset hodin dopoledne se na Masarykově náměstí uskuteční setkání, které připomene 99. výročí Dne vzniku samostatného československého státu. Den válečných veteránů se bude tradičně slavit 11. listopadu.

Místem pietního aktu se ale tentokrát nestane nám. Františka Rasche, které prochází rekonstrukcí, ale přerovský hřbitov – vzpomínkové shromáždění je naplánováno v jedenáct hodin dopoledne u pomníku obětí první světové války. Přerované si připomenou i události spojené se 17. listopadem, který je v kalendáři veden jako Den boje za svobodu a demokracii. Vzpomínkový akt se koná v pět odpoledne na Masarykově náměstí, o půl hodiny později bude v kostele svatého Vavřince sloužena ekumenická bohoslužba.

Přerované se už tradičně mohou těšit také na slavnostní koncert Moravské filharmonie Olomouc, který bude předcházet všem vzpomínkovým akcím. Je pořádán ve spolupráci s Olomouckým krajem a uskuteční se v pondělí 23. října o půl osmé večer v Městském domě. Ještě před koncertem předají zástupci města Medaili Jana Amose Komenského sedmi přerovským osobnostem. Tentokrát si ze slavností zámecké síně odnese prestižní ocenění vedoucí souboru Trávníček Dagmar Bouchalová, sběratel starých fotografií Přerova Jiří Rosmus, turista Stanislav Dostál, fotograf Jan Čep, mykolog Jiří Polčák a In memoriam získá cenu archeolog Jan Mikulík a bojovník za svobodu Jan Vignati.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..