Horní náměstí v Přerově, které získalo před sedmi lety titul Nejkrásnější moravské náměstí, poskytne kulisy k natáčení pohádky Perinbaba 2. Místo si vybral známý filmový režisér Juraj Jakubisko, který se svým štábem zavítá ve dnech 10. a 11. listopadu do Přerova. Točit se bude především v té části, kde je podloubí. Právě tam bude pobývat jeden z hlavních představitelů – mladík Lukáš, který šel do světa hledat štěstí a lásku.

Tento týden navštívil lokační manažer filmové produkce Antonín Pražský přerovského primátora Vladimíra Puchalského. Seznámil ho – mimo jiné – s omezeními, které natáčení v historické části Přerova přinese. Na schůzce si dojednali formu spolupráce. „Dohodli jsme se, že oslovíme dopisem majitele nemovitostí z Horního náměstí a požádáme je, aby nejpozději 10. listopadu večer přeparkovali svá auta na vyhrazené místo. Zároveň poprosíme o shovívavost obchodníky a také svatebčany, protože víme, že se tu na svatého Martina konají tři svatby,“ řekl lokační manažer. Připomněl, že svatebčané se přímo na náměstí dostanou, parkovací místa před matrikou pro ně zůstanou zachována – s plynulým průjezdem, ale může být problém. Na náměstí budou rovněž demontovány svislé dopravní značky a ty vodorovné pokryje na dobu nezbytně nutnou tmavá, dobře smývatelná barva.

Castingová firma CINE-JESSY, jménem produkce a filmového projektu Perinbaba 2, už rovněž rozjela nábor žen, mužů a dětí. Nechala po Přerově vylepit plakáty se svými požadavky. Do komparsu hledají štíhlé ženy a muže ve věku od 18 do 50 let, holky a kluky od 6 do 12 let, muže a ženy starší 70 let – a v hledáčku je i jeden muž, který má zkušenosti s prodejem cukrové vaty.
Kultovní filmová pohádka režiséra Juraje Jakubiska „Perinbaba“, zpracovaná na motivy pohádky Paní Zima od bratří Grimmů, byla natočena v roce 1985. Perinbaba s pořadovým číslem 2 právě vzniká a točí se na několika místech Čech, Moravy a Slovenska.


Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..