Už za tři týdny se na celý rok uzavře silnice, vedoucí z Přerova do místní části Dluhonice. Firma Strabag předpokládá, že v pondělí 6. listopadu odstartuje stavbu dvou nových Dluhonských mostů, které se klenou nad železniční tratí. Stávající konstrukce, která je ve špatném stavu, bude odstraněna – a nahradí ji nové, moderní a především širší mosty, na nichž bude oddělena silniční a bezmotorová doprava. Lidé z Dluhonic, pracovníci blízkých firem, ale i obyvatelé z tamějších sociálních ubytoven – či majitelé zahrádek – se musejí připravit na delší objízdné trasy. Těšit se ale mohou z toho, že v závěru příštího roku už budou jezdit a chodit po plně bezbariérových mostech.

Stavba mostů se dotkne nejen řidičů, pro něž bude tato trasa téměř až do konce roku 2018 nepřístupná, ale i firem, které tu mají své sídlo. Ve čtvrtek 19. října proto bude projednán plán výstavby s firmami, kterých se uzavírka bezprostředně dotkne. „Jednat budeme například s představiteli společnosti Precheza, která tu má vedlejší bránu, dále pak se zástupci firem MJM, AWT či Kemifloc, které tu mají sídlo a jsou na přístupové cestě závislé. Naším cílem je zajistit podmínky k tomu, aby došlo k co nejmenšímu omezení jejich činnosti,“ informoval přerovský zmocněnec pro dopravu Antonín Prachař. Vlastní   stavební práce pak budou   zahájeny   předáním   staveniště zhotoviteli, které je naplánováno na 31. října – a firma musí dva nové mosty stihnout postavit do 56 týdnů. „Za sebou už má stavba přeložky inženýrských sítí i přeložky kabelů podzemních a nadzemních sítí vysokého a nízkého napětí,“ doplnil Prachař.

Stavba Dluhonských mostů je jednou  z největších   současných investičních   akcí Přerova – přijde na 104 miliony korun, přičemž Státní fond dopravní infrastruktury zaplatí 88 milionů 355 tisíc korun. „Počítáme nejen se stavbou dvou mostních konstrukcí, ale i s rekonstrukcí přístupových  komunikací  k mostním objektům v délce  400 metrů,“ doplnila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.  Zdůraznila, že stávající  šířka  komunikace  bude rozšířena z necelých šesti na sedm metrů – a chodník, který má nově lemovat most, je naplánován v šířce dva metry. Pro chodce to bude znamenat větší komfort, protože až doteď museli chodit pouze po silnici a vystavovali se nebezpečí, že je na cestě „smete“ auto. Vzhledem   k charakteru  a rozsahu   prací  se stavba neobejde bez úplné obousměrné uzavírky. „Po dobu stavby bude zajištěn přístup pěších a dopravy do zahrádkářské kolonie vždy z jedné strany stavby, průchod stavbou ale nebude povolen. Chodci a cyklisté, směřující do Dluhonic, budou muset využít náhradní trasu shodnou s motorovými vozidly, nebo jezdit autobusem, který jede z Dluhonic do Přerova a naopak,“ doplnila Ivana Pinkasová.

Pracovníci společnosti Precheza musejí využít ke vstupu do areálu trasu vedoucí po nábřeží Edvarda Beneše, kde je hlavní brána.
Stavba se dotkne i cestujících vlaků, kteří musejí v roce 2018 počítat na této trase s výlukami.

 

 

Zdroj: www.prerov.eu Foto: Dluhonské mosty jsou ve velmi špatném technickém stavu. Čeká je proto výměna.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..