Jedna z páteřních ulic Přerova – Palackého ulice – bude od 1. srpna zobousměrněna. „Zatím se jedná o dočasnou úpravu, povolení máme pouze na jeden rok. Po zkušebním provozu situaci vyhodnotíme a uvidíme, jak dál“, řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský. Každopádně už tento týden začnou pracovníci osazovat silnice značkami, které povolí jízdu vozidlům v obou směrech.

O tom, že by tu měla jezdit auta obousměrně, se mluví už od devadesátých let minulého století. Proti záměru ale opakovaně vystupovali lidé, žijící v blízkých panelácích, kteří se obávali především zvýšené hlučnosti. Při loňské opravě komunikace, která prošla i rozšířením, byl proto na vozovku položen takzvaný tichý asfalt, který tlumí hluk z aut.Od zobousměrnění si mimo jiné slibujeme i to, že se odlehčí Kratochvílově ulici. Ta je v havarijním stavu a podle provedené diagnostiky se na ní vyskytují trvalé deformace povrchu, které přesahují povolené odchylky,“ informoval primátor Puchalský.

Silnicí v Kratochvílově ulici projede denně velké množství aut, které způsobily nerovnosti zabraňující řádnému odvodnění. Vyskytují se na ní velké propady a při deštích nedochází k přirozenému odtoku vody do kanalizačního potrubí. Tato povrchová voda pak následně ničí vozovku.

Kratochvílova ulice bude v roce 2018 rekonstruovat – a i z tohoto důvodu je nezbytné přesunout autobusovou dopravu z ulice Kratochvílovy do ulice Palackého.Od úterý 1. srpna  se změní rovněž místo autobusové zastávky. Zastávka u Městského domu bude zrušena – a přesune se na Palackého ulici, konkrétně před Koner bar,“ zdůraznil Alexandr Salaba z přerovského magistrátu.

 

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..