Na osmadvacátý středoevropský mezinárodní dopravní seminář se tento týden sjela do Přerova padesátka studentů a jejich vedoucí z Prahy, Vídně, Budapešti a Orlova. Seminář se koná v rámci vzdělávacího programu „Město s dobrou adresou“ a pořádá ho Přerov ve spolupráci s Fakultou dopravní Českého vysokého učení technického.

„Studenti se v průběhu týdne soustředí na řešení šesti dopravních úkolů. V pátek 9. června od 15 hodin pak ve velkém sále Městského domu budou Přerovanům prezentovat výsledky své práce. Budeme rádi, když si lidé přijdou vyslechnout jejich názory,“ řekl jeden ze spolupořadatelů – radní Jan Horký.

A jakými tématy se účastníci semináře zabývají? Pustili se do řešení optimalizace křižovatek ulic Kozlovská-Bayerova a Kozlovská-Šrobárova, a to s ohledem na vysoký pohyb chodců a cyklistů. Zabývali se návrhem nového vedení linek MHD s cílem podpořit rychlé spojení Předmostí a nádraží. Dalším úkolem bylo alternativní uspořádání ulice Čechova se zaměřením pro větší prostor pro chodce. Řešit měli i organizaci dopravy během výstavby velkých dopravních staveb v Přerově. Specializovali se i na plochy před evangelickým kostelem – přemýšleli, jak tam zlepšit parkování i kvalitu veřejného prostoru. A za úkol dostali i nové uspořádání prostoru přednádraží s důrazem na zlepšení přístupu cyklistů k cyklověži.

zdroj: www.prerov.eu

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..