Přerov – Deset špičkových koncertů odlišných žánrů nabídne letos druhý ročník festivalu Hudební léto na hradbách. Hudební léto na hradbách odpálí Lord Bishop.

„Letos začínáme na hradbách v úterý 27. června, a to hned pěkně zostra a od podlahy. První kapelou totiž budou američtí rockeři Lord Bishop Rocks, jejichž rock´n´roll představuje směs syrového rocku, tanečního funky, emotivního blues, drzého punku a podle promotérů má dojít dokonce i na kouzelné voodoo,“ zve za organizátory ředitel festivalu Pavel Ondrůj.

„Jsem dost mladý, abych rock´n´roll ještě mohl hrát a zároveň starý, abych ho už uměl hrát,“ říká Lord Bishop, záhadný a nenapodobitelný dvoumetrový kytarista z newyorského Bronxu. Za posledních patnáct let natočil Lord Bishop 11 CD a ve 44 zemích odehrál více než tři tisíce koncertů. Před sedmi lety byl hvězdou festivalu Colours of Ostrava, jako host hrál na jednom pódiu s Living Colour, Nazareth nebo s Edgarem a Johnny Winterem. Lord Bishop je podle kritiků na pódiu dravá šelma, žádný skromný či hodný tichošlápek. „Je jako Jimi Hendrix, Lemmy a James Brown v jedné osobě. Na jeho muziku, vzhled a energii návštěvníci koncertů nezapomínají,“ dodal Pavel Ondrůj.

Festival bude trvat přesně deset týdnů, ukončíme jej v úterý 29.srpna. Pořadateli jsou stejně jako vloni Nadační fond Blues nad Bečvou a Kulturní a informační služby města Přerova. Nábřeží nad Spálencem se rozezní ve stejném režimu jako minulé léto každé prázdninové úterý v 19 hodin. Vstupné na koncerty je dobrovolné,“ doplnila za organizátory Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova. Kompletní program prázdninových koncertů publikuje realizační tým festivalu ve speciálně vydaných Hradebních novinách, které budou k dispozici po celou dobu konání festivalu na místě od kamelotů.


 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..