Včera 14. března 2017 byla v 14:15 v obci Osek nad Bečvou (okr. Přerov) oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda dvou vozidel.

Na místo události vyjela profesionální jednotka ze stanice Přerov (předurčená profesionální jednotka ze stanice Lipník nad Bečvou zrovna zasahovala u jiné události) spolu s jednotkou SDH obce Osek nad Bečvou.

Při dopravní nehodě došlo ke střetu dodávkového a nákladního automobilu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče dodávky, kdy si povaha jeho zranění vyžádala letecký převoz. Členové jednotky SDH obce Osek nad Bečvou na místě události poskytli předlékařskou první pomoc zraněnému řidiči a po příletu vrtulníku LZS asistovali zdravotnické záchranné službě.

Došlo k úniku provozních kapalin, který jednotky pomocí sorbentu zlikvidovaly a po zaměření místa nehody uklidily pozemní komunikaci.


Vyjádření z ZZS:

Posádka letecké zdravotnické záchranné služby včera krátce po čtrnácté hodině vzlétla k vážné dopravní nehodě v Oseku na Bečvou. Dle tísňové výzvy na zdravotnické operační středisko došlo k čelnímu střetu dodávkového vozidla typu valník a nákladního vozidla. Při dopravní nehodě se zranil řidič dodávky.

Na místě posádkou LZZS nalezen vážně zraněný jednapadesátiletý muž při vědomí, dle jeho vyjádření se mu za jízdy udělalo nevolno. Pacient si mimo jiné stěžoval na bolest v kyčlích a stehnech. Po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění jej posádka se zraněními postihující více částí těla přepravila do traumacentra FNOL v Olomouci.


 

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..