Město Přerov se přihlásilo k Hodině Země – celosvětové akci, zaměřené na ochranu klimatu. Jedná se o akci symbolickou, při níž po celém světě zhasne na hodinu osvětlení významných dominant. V Přerově v sobotu 25. března od půl deváté do půl desáté večer proto nebude svítit do tmy Tyršův most a osvětlený nebude ani zámek.

V loňském roce se v České republice k této akci připojilo na 150 měst a obcí spolu s tisíci jednotlivci. Na celém světě pak zhaslo přes 400 ikonických staveb a celkem na 12 tisíc památek ze 178 zemí.

 

 


Hodina Země se zapsala do historie jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Postupně se zapojilo přes 170 zemí, ve kterých se zhasíná více než 12 000 památek a během Hodiny Země se na celé planetě uskuteční více než 600 000 doprovodných akcí.

V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců. Mezi nimi například Praha zhasnutím Petřínské rozhledny, Jihlava svými památkami v centru města, Žatec zhasnutím veřejného osvětlení.

 

Více na – http://www.veronica.cz/hodinazeme/

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..