V Přerově opět vystoupeí folková kapela Neřež. Skvělé hlasy a dokonale ovládnuté nástroje Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského si budete moci poslechnout už tuto středu v Klubu Teplo na Horním náměstí. Akci pořádá Duha Klub Dlažka.

Skupina Neřež vznikla jako pokračování Kapely Jaromíra Nohavici v roce 1998. V první sestavě figurovali houslistka Vladislava Hořovská, bubeník David Uher, saxofonistka Martina Fialová, hráč na trombon a klávesy Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a především Vít Sázavský se Zdeňkem Vřešťálem, kteří jako jediní figurují i v dnešní sestavě Neřež. V průběhu let se obsazení Neřež zásadně měnilo – postupně se v kapele představili zpěvačka Magdalena Škardová, perkusionista Pavel Plánka a hráči na klávesové nástroje Raven a Vít Beneš. V současné sestavě figurují kromě dvou hlavních protagonistů baskytarista Filip Benešovský a hráč na perkuse a flétny Robert Fischmann.

Skupina Neřež je volným pokračováním skupiny Nerez, která zanikla v roce 1994. Její zakládající členové Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský založili v roce 1998 skupinu Neřež, která se personálně shodovala s Kapelou Jaromíra Nohavici (turné k albům Divné století a Koncert, Vřešťál&Sázavský producenti alb Divné století, Koncert a Moje smutné srdce – vše Jaromír Nohavica).

SOUTĚŽ O 2 VSTUPENKY

Chcete vyhrát dvě vstupenky na koncert Neřež v Klubu Teplo Přerov 15.2. 2017 19:30? Odpovězte správně na soutěžní otázku.

Jak se původně jmenovala skupina Neřež?

Odpovědi posílejte do středy 15. 2. do 10:00 na adresu info@pitv.cz, do předmětu uveďte slovo SOUTĚŽ DLAŽKA. Výherce budeme losovat a zveřejníme do středy 11:00

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..