V noci z úterý 21. února 2017 na středu 22. února 2017 vyjížděli hasiči v Olomouckém kraji také likvidovat několik událostí, které měly souvislost s táním sněhu a deštěm.

Až do 3. hodiny ranní (středa 22. února 2017) zasahovali hasiči u čerpání vody, která vtékala do autosalonu v Olomouci – Holici. Poté se situace na místě stabilizovala, nahrálo tomu zřejmě i počasí, teploty se dostaly těsně k bodu mrazu. Voda stále sice ještě přitékala, nicméně také plynule odtékala. Jednotky hasičů se ve středu ráno už na místo události nevracely.

Hasiči pečlivě hlídali kry na Bečvě

V průběhu úterního odpoledne (21. února 2017) hasiči ještě prováděli monitoring vodních toků. Sledovali zejména situaci na Bečvě, kdy se začaly lámat ledové kry a ledová bariéra postupovala po směru toku. Situaci však měli vodohospodáři pod kontrolou a ve středu 22. února 2017 kolem 4:00 hodiny se podařilo uvolnit ledovou plotnu a ledové kry postupně pluly říčním korytem a podle našich informací nezpůsobily žádnou komplikaci.

Odčerpávali i vodní laguny v několika obcích

V úterý 21. února 2017 byla v 22:07 hodin oznámena velká laguna vody v obci Velká Bystřice, Na Boudě (nedaleko zahradnictví). Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu zjistili, že voda tekoucí z polí se hromadí u jednoho propustku, který byl silně zanesený a voda neměla kudy odtékat. Hasiči se pokoušeli propustek uvolnit. To se jim nakonec povedlo a voda začala odtékat do Hamerského náhonu. Hasiči ještě zkontrolovali další propustky podél přivaděče na D1 a o situaci informovali Správu silnic Olomouckého kraje.

Ve středu 22. února 2017 byla v 2:04 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje velká vodní laguna u obce Vacanovice na Tršicku. Voda zasahovala částečně i do jednoho jízdního pruhu. Policie ČR po dohodě se Správou silnic Olomouckého kraje silnici uzavřela a vytyčila objízdnou trasu.

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..