Ty nejlepší filmy o udržitelném rozvoji z celého světa přiváží poprvé 21. února do kina Hvězda v Přerově festival Ekotopfilm. Veškerý program festivalu je zdarma.

Jedná se o nejstarší festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě, jehož první ročník se odehrál ještě v bývalém Československu v roce 1974. Od té doby se konal na Slovensku, kde se letos uskuteční už po 44. a na podzim proběhl poprvé i v Česku.

Cílem festivalu je zábavným způsobem vzbudit zájem veřejnosti a mladé generace o témata udržitelného rozvoje, která mají vliv na každodenní lidský život. Na diváky v kině Hvězda od 16:00 čekají ty nejlepší filmy, které z 81 snímků zvítězily ve festivalové soutěži, součástí je ale i doprovodný program a v 18:00 beseda na aktuální téma návratu divokých šelem do české přírody s členy Vlčích hlídek.

Snímek Yellowstone dokazuje, že i u přírodopisného filmu se člověk může zasmát! Díky špičkové filmařské technice má divák pocit, že se ocitl uprostřed národního parku. Pobaví i film Vaření z odpadu s charismatickým kuchařem Davidem, který ze zbytků z lednice dokáže vykouzlit hotové delikatesy. Pozoruhodný film Lidské tělo: mikroskopické safari vezme diváky na výlet za exotickými tvory, nikoli ovšem do přírody, ale přímo do lidského těla a na festivalu nabízíme i řešení klimatických změn a to v kratším filmu Klimatická chyba.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..