V sobotu večer zaznamenali hasiči na tíšňové lince hlášení o explozi v rodinném domku v Turovicích. Na místě zjistili, že výbuch pravděpodobně způsobila neopatrná manipulace se střelným prachem.

Tísňová linka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje přijala ve večerních hodinách v sobotu 7.1.2017 informaci o neznámé explozi v rodinném domku se zraněním osoby v Turovicích na Přerovsku.

“ K místu události ihned poté vyrazily jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z požární stanice v Přerově, Bystřice pod Hostýnem a dále hasiči Dřevohostice a místní Turovice. Hasiči provedeným průzkumem navíc zjistili souběžné již uhašené drobné zahoření papírových krabic, vyloučili možnou domněnku předchozí exploze topného systému a dle získaných poznatků začali pracovat s variantou neopatrnosti při manipulaci s nebezpečnou látkou – střelný prach, veškeré další okolnosti dále šetří Policie ČR,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Zraněného padesátiletého muže s vážnými popáleninami na místě prohlédla a ošetřila posádka zdravotníků ZZS Olomouckého kraje, poté pacienta transportovala k návazné péči do nemocnice v Přerově, dle informací bude předán dále na popáleninové centrum FN v Ostravě.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..