Přestože běžný železniční provoz je v noci ze Silvestra na Nový rok omezen již kolem 18. až 19. hodiny a ráno začíná později, až kolem šesté až sedmé hodiny, vyjíždějí již několik desetiletí tradiční zvláštní vlaky pro poutníky na Novoroční mši na svatém Hostýnu. Ani letos tomu nebude jinak.      

Na tradiční Novoroční mši v poutním chrámu na Svatém Hostýnu bude vypraveno na Silvestra několik zvláštních vlaků z různých míst Moravy. Zvláštní spoj vyjede například z Brna (odj. 20:25) a zastaví také v Rousínově, Lulči, Vyškově na Moravě, Ivanovicích na Hané, Nezamyslicích a v dalších místech. Další spoj vyjede ve 21:45 z olomouckého hlavního nádraží přes Grygov, Brodek u Přerova a Přerov.

Další zvláštní vlaky vyjedou také z Hodonína (odj. 20:13), z Velké nad Veličkou (odj. 20:29), z Bojkovic (odj. 20:25) nebo z Bylnice (odj. 20:07 hod.). Vlaky mají na svých trasách řadu zastávek, patří mezi ně například Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Kunovice, Otrokovice, Horní Lideč, Vsetín, Valašské Meziříčí nebo Hulín. Zvláštní vlaky přijedou do Bystřice pod Hostýnem na úpatí Svatého Hostýna mezi 22. a 23. hodinou. Od vlakového nádraží k poutní bazilice je zajištěna autobusová doprava.

Slavnostní mše na poděkování začíná ve 22:30 a pokračuje přes půlnoc.

Zvláštní vlaky se z Bystřice pod Hostýnem vracejí na Nový rok. Jejich odjezdy jsou po třetí hodině nad ránem a příjezdy do cílových zastávek okolo páté hodiny ranní.

Přesné jízdní řády těchto spojů jsou zapracovány v knižním jízdním řádu a samozřejmě také v internetových vyhledávačích spojení, kde cestující naleznou podrobnosti a přehled všech jejich zastávek. Pro cestu mohou využít různé typy slev, např. zpáteční nebo skupinovou jízdenku.

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..