Hned dvě utkání proti dlouhodobě nejlepšímu českému týmu mají za sebou tento týden přerovské volejbalistky, které se s Prostějovem utkaly nejprve v sobotu v rámci extraligového mače ve své hale, a ve čtvrtek pak na tomtéž místě znova jako první z dvojice střetnutí 3.kola Českého poháru. Ligový duel však navzdory předpokladům nabídl až nečekaně tuhou a vyrovnanou bitvu, přičemž první set si dokonce po zásluze připsaly hráčky v modrém. Účastnice evropské Ligy Mistryň nicméně poté zapnuly na vyšší výkonnostní stupeň a byť také třetí set Zubřice své sokyně notně pozlobily, Agel Prostějov už si výhru 3:1 nenechal utéct. Po zápase hodnotila na kameru mladá a nadějná blokařka Megdaléna Jehlářová, mimo jiné i česká kadetská reprezentantka.

Čtvrteční pohárové měření sil už zase byla jednoznačná záležitost pro západnější z Hanaček, které si při notně omlazených sestavách na obou stranách, si do odvety (konající se 20.12. v Prostějově) odvezly výhru 3:0 (-18, -15, -22). Už tuto sobotu 3.12. od 18 hodin navíc čeká svěřenkyně kouče Gálíka další domácí řežba, a to proti poslednímu Fénixu Brno.