Podzimní hudební program v Přerově bude nabitý také díky koncertům, které pořádá Dlažka. Čeká nás vystoupení Richarda Müllera, Supergroup nebo Hradišťanu.

Řadu koncertů, které letos Dlažka pořádá doplní na podzim vystoupení folk rockových kapel Duo Juyos Complet a Žamboši nebo koncert rockových legend (Střihavka, Pavlíček, Dragoun a další) v kapele Supergroup. Pomyslným vrcholem sezóny ale jistě bude koncert Richarda Müllera nebo vánoční koncert Hradišťanu.

Richard Müller přiveze To najlepšie Tour 2016

S novým singlem, který oslavuje americkou herečku Julii Roberts, přichází i nové album Richarda Müllera s názevm „55“. To přijíždí představit do 13ti českých měst slovenský zpěvák prostřednictvím To najlepšie Tour. Svou zastávku bude mít i v Přerově. 15. listopadu zahraje v Městském domě. Vstupenky a další informace najdete zde.

Vánoční atmosféru naladí Hradišťan

Předvánoční atmosféru zpříjemní Přerovanům také známá kapela Hradišťan. 15. prosince rozezní struny houslí a cimbálu v Klubu Teplo na Horním náměstí.

Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost – houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.
Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů (viz. Diskografie) a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.
Vstupenky na koncert jsou k dostání na webu Dlažky.
Zdroj: Dlazka, Hradistan.cz,

 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..