Od 1. září platí v Olomouckém kraji jednotná jízdenka na spěšné a osobní vlaky, městskou dopravu a příměstské autobusy. Jednotná jízdenka bude platit ve všech spojích objednávaných Olomouckým krajem, ale také v městské hromadné dopravě v Olomouci, Prostějově, Přerově, Šumperku, Zábřehu a Hranicích.

Jednotnou jízdenku koupíte u řidiče nebo na pokladně

„Na jednu jízdenku je nyní možné cestovat všemi spěšnými a osobními vlaky, příměstskými autobusy, ale i městskou hromadnou dopravou,“ vysvětluje hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

V praxi to bude vypadat tak, že cestující s dlouhodobými jízdenkami budou moci kombinovat dopravu na jedinou jízdenku. Pokud jim například ujede vlak, mohou místo něj nasednout na autobus bez toho, aby museli připlácet.

Jízdenky si cestující budou kupovat na obvyklých místech, tedy u řidičů autobusů, v pokladnách Českých drah i v informačních kancelářích dopravců.

Mezi další novinky, které zjednoduší cestování hromadnou dopravou, patří také zavedení tzv. KOMBI zón nebo výhodné cestování pro studenty na ISIC kartu.

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..