Realizace protipovodňové zídky se v Přerově již dala do pohybu. Avšak právě kvůli její výstavbě je nutné upravit nábřeží Edvarda Beneše. Úpravy probíhají i na ulici Vsadsko. Zde je v plánu rekonstrukce chodníku. 

Dnes na nábřeží Edvarda Beneše začalo kácení starých javorů. Ty byly často napadány hmyzem nebo houbami a z důvodu nedostatku místa měly deformované koruny. Sražení zhruba padesátky stromů tak ve své zprávě posvětili i dendrologové. Příčinou kácení je ale především vybudování protipovodňové bariéry, která má ochránit část Přerova v případě povodní. Stavba zídky by měla začít během druhé poloviny srpna. Jakmile bude postavena, přijde na řadu výsadba 205 keřů, které budou z jedné strany betonovou stavbu lemovat.

Další stavební úpravy probíhají na ulici Vsadsko. Provádí se zde výměna povrchu chodníku, který byl už špatném stavu. Opravy se budou realizovat až do 22. srpna. Práce však nikterak nenaruší provoz na silnici a chodci mohou využít protější chodník, jehož oprava proběhla již minulý rok.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..