Dnes před půl devátou ranní dostali hasiči oznámení o požáru v laboratoři, který vypukl ve firmě na nábřeží Dr. E. Beneše v Přerově. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova, dobrovolní hasiči z Přerova a hasiči Správy železniční dopravní cesty Přerov.

„Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena jedna místnost (laboratoř) o rozměrech asi 5 x 10 metrů. Na likvidaci plamenů nasadili jeden proud vody. Po zlikvidování ohně speciálním přístrojem měřili koncentrace chemických látek v ovzduší s negativním výsledkem a celou místnost zkontrolovali termokamerou,“ uvedla k požáru mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Laboratoř se podařilo včas vyklidit, zaměstnancům se nic nestalo

Nutné bylo také laboratoř odvětrat, proto hasiči nasadili přetlakovou ventilaci a místnost zbavili kouře.Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou čtvrthodinu po příjezdu, likvidaci hlásil velitel zásahu v 8:51 hodin.

Všichni zaměstnanci podniku opustili svá pracoviště ještě před příjezdem hasičů, při požáru nebyl nikdo zraněn. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Zdroj: HZS

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..