Osudnou se dnes v noci stala cesta z diskotéky 19ti letému mladíkovi. Řidič, který nadýchal 1,39 promile, převrátil před čtvrtou ranní u Uhřičic auto na střechu, jeho spolujezdec zaplatil životem.

Mezi Kojetínem a Uhřičicemi sjel z neznámých důvodů řidič do příkopu, dle popisů z místa vozidlo se několikrát převrátilo přes střechu a skončilo v poli. K události došlo v sobotu 23.7.2016 v ranních hodinách, krátce před čtvrtou hodinou.

„Hasiči po příjezdu nalezli všechny osoby mimo vozidlo, nikdo z nich nebyl zaklíněnyý uvnitř. V době našeho příjezdu zde projíždějící řidič zahájil resuscitaci u jednoho z vážně zraněných osob. Hasiči v ní nadále pokračovali a u dalších osob poskytnuli předlékařskou péči do příjezdu prvních posádek zdravotnické záchranné služby.  V následujícím čase asistovali záchranářům, vozidlo zabezpečili proti vzniku požáru a provedli kontrolu možného úniku provozních kapalin. Po skončení šetření Policii ČR vypomohli s naložením vozidla pro transport odtahovou společnosti,“ uvedl k nehodě Zdeněk Hošák, mluvčí Zdravotnické záchranné služby.

Ještě před příjezdem sanitky zahájil kolemjedoucí řidič laickou resustitaci. Zdravotníci nadále pokračovali v nepřímé srdeční masáži a ventilaci ambuvakem, aplikovali i podpůrná léčiva invazivně, ve snaze o záchranu lidského života. Mladík však utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl.

„Další čtyři zraněné osoby, po komplexní prohlídce, poskytnutí nezbytných prvotních úkonech, zajištění a stabilizaci, posádky ZZS transportovaly sanitnímy vozidly k navazující nemocniční péči v Přerově a Kroměříži,“ doplnil Hošák.

U dvou případů, s odvozem na chirurgickou ambulanci v Přerově, se jednalo u prvního pacienta o úraz v oblasti hlavy a řezná poranění v oblasti horní končetiny, u druhého pacienta taktéž úraz v oblasti hlavy. Další dva pacienti transportováni na chirurgickou ambulanci v Kroměříži, z toho první utrpěl zhmožděniny v oblasti zad, druhý pacient utrpěl zhmožděniny v oblasti hrudníku.

Příčinu nehody zatím policie nezná. „Devatenáctiletý řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde se vozidlo přetočilo přes střechu a zůstalo v poli. Ve vozidle cestovalo pět osob. Nehodu nepřežil 20letý mladík, který seděl na pravém zadním sedadle. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 39 promile alkoholu v dechu. Dle prvotních informací se všichni vraceli z diskotéky z Kroměříže. Okolnosti dopravní nehody jsou stále předmětem šetření,“ komentuje nehodu Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR.

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..