Logo města, které by symbolizovalo Přerov, vybírala rada města v minulém půl roce. Formou soutěže, do které se přihlásilo 197 návrhů, měla odborná porota radě města doporučit, která loga by se měla utkat ve finálním klání. Rada však nevybrala žádný vítězný návrh, pouze udělila druhé a třetí místo, kterým vyplatila skicovné 40 a 30 tisíc korun, další tři návrhy pak odměnila 15 tisíci korunami.

Soutěžní peripetie

Od nového loga města si radnice slibovala důstojný a jasně odlišitelný symbol, na který bude navázána celá vizuální komunikace města. Kultivovaný a důstojný nástroj marketingové komunikace měl v kase vyčleněno půl milionu korun na návrh a implementaci. Samotný manuál vizuálního stylu měl vyjít na 200 tisíc korun. Soutěž byla vyhlášena prvního října a měla trvat do 18. listopadu.

Dva dny před koncem soutěže však byla zrušena, protože jedna z účastnic upozornila na nesrovnalosti v zadávací dokumentaci, které by mohly ovlivnit výsledky. „Pochybení, na které upozornila jedna z uchazeček, jsme uznali a opravili. Došlo k chybnému zařazení listu, na který měli soutěžící stručně popsat, čím se při tvorbě svého návrhu inspirovali, jaká je jeho symbolika a vztah k městu,“ uvedl radní města Jan Horký (SpP).

Jak dále upřesnil, tento list byl nedopatřením přiřazen k přihlášce, která měla být odevzdána ve zvláštní uzavřené obálce a z důvodu zachování anonymity otevřena až poté, co radní zvolí pět postupujících návrhů. „Odborná porota, která měla radě doporučit postupující, by bez tohoto textu nemohla zhodnotit některá kritéria – například vazbu na město, která nemusí být na první pohled hodnotitelům zřejmá,“ doplnila Lenka Tomečková z oddělení marketingu. Obálky, které už do původně vyhlášené soutěže přišly, byly zaevidovány – a nebudou nikdy otevřeny. Uchazeči proto museli své návrhy poslat ještě jednou, a to v souladu s novými pravidly.

Hlasování občanů i zasedání poroty radu nepřesvědčilo

V nově vyhlášené soutěži, která trvala od 16. listopadu do 9. prosince, se sešlo 197 návrhů. Z nich porota vybrala 21 těch, které postoupily do užšího finále. Z nich pět odborná porota doporučila radě města a označila také svého favorita.

Finální návrhy včetně jejich popisů si můžete prohlédnout v článku Soutěž o logo Přerova už míří do finále.

Radní sice vzali hodnocení poroty v potaz, nakonec však z doručených návrhů nevybrali žádný, který by měl město reprezentovat. Do hlasování se zapojili i obyvatelé města prostřednictvím webu. Vítěz neexistuje a Přerov tak nebude mít logo žádné.

Všechny soutěžní návrhy si však můžete prohlédnout až do září ve Výstavní síni pasáž. Snímky pochází přímo z výstavy, proto mohou ovlivňovat kvalitu jednotlivých návrhů.

 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..