Notnou dávku odvahy měl minulý čtvrtek 20letý mladík, který nejenže nevlastní řidičské oprávnění, ale také pod vlivem alkoholu nasedl do vozidla Škoda Felicia a řídil.

Pravděpodobně ani nemyslel na možné následky, protože vzal k sobě do auta ještě 33letého spolujezdce, který byl zřejmě také přesvědčený, že se nemůže nic stát. Při jízdě od obce Radvanice směrem na Veselíčko ovšem nezvládl řízení a při projíždění zatáčky nepřizpůsobil rychlost, s autem vyjel vpravo mimo vozovku na svodidla a pak havaroval do vyschlého koryta místního potoka, kde se auto převrátilo na střechu. Náhodný svědek oba z vozidla vytáhl a celou událost oznámil na linku 112.

Řidič i jeho spolujezdec byli naštěstí jen lehce zraněni. Při dechové zkoušce řidič nadýchal 2,67 promile a spolujezdec 1,45 promile alkoholu v dechu. Celková škoda byla vyčíslena na 65 000 Kč. Věc je nadále v šetření a policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s možným trestem odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: Policie ČR

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru