Den sousedů se už podruhé bude slavit i v Přerově. Začátek pěší zóny mezi Žerotínovým náměstím a Wilsonovou ulicí bude v sobotu 28. května od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne vyhrazen nejen pro poznávání sousedů.

den-sousedu-ilustracni„Lidé sem mohou přijít, donést knížku, kterou už přečetli – a poslat ji takto dál. Naopak si mohou vybrat knihu jinou, která je zaujme – a odnést si ji domů,“ říká radní Jan Horký (SpP), který akci organizuje spolu s přerovskou fotografkou Zuzanou Bobovníkovou. Na ulici nebude chybět to, co mají i vaši sousedé doma – stůl, židle či pohodlné křeslo, v němž si může návštěva hovět… Lidé si budou moci posedět, dát si sušenky, nechat se za symbolický poplatek vyfotit na polaroid nebo se zaposlouchat se do muziky. Organizátoři připravují i překvapení, které „odtajní“ až na místě.

Mezinárodní den sousedů se oficiálně slaví poslední den v květnu. I když v České republice nejde o příliš vžitý svátek, ve světě se „sousedské party“ konají už několik let. Svátek vznikl v roce 1999 v Paříži a v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..